Yalnızlar Rıhtımı

Issızlığın Gölgesinde Mavi Bir Seste Buluşalım

AnasayfaPortalliTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

Hazır Cevaplar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Osman Aslan
General

MesajKonu: Hazır Cevaplar   Ptsi 18 Haz. 2007, 22:12

TARİHTEKİ �NL�LERİN HAZIRCEVAPLILI� I...

1. Churchill, avam kamarasında konu�urken, muhalif partiden bir kadın milletvekili, Churchill'' e kızgın kızgın �öyle seslenir:
- "E�er, karınız olsaydım, kahvenizin içine zehir karı�tırırdım." Churchill, oldukça sakin kadına döner ve lafı yapı�tırır:
- "Hanımefendi, e�er karım siz olsaydınız, o kahveyi seve seve içerdim."

2. Sokrates ve e�i bir türlü iyi geçinemezlermi� . Bir gün e�i Sokrates''e verip veri�tirmi�, a�zına geleni söylemi�. Bakmı�
kocası hiç bir tepki göstermiyor; bir kova suyu alıp ba�ından a�a�ı bo�altmı�. Sokrates, gayet sakin:
- "Bu kadar gök gürültüsünden sonra bir sa�anak zaten bekliyordum" demi�.

3. Bernard Shaw ile Churchill hiç geçinemez ve sık sık birbirlerini i�nelermi�. Bernard Shaw, bir oyununun ilk gecesine,
Churchill'' i davet etmi� ve davetiyeye de bir pusula ili�tirmi�: - "Size iki ki�ilik davetiye gönderiyorum. Bir dostunuzu alıp
gelebilirsiniz. Tabii dostunuz varsa." Churchill, hemen cevap göndermi�: - "Maalesef o gece ba�ka bir yere söz verdi�im için oyununuzu
seyretmeye gelemeyece�im. İkinci gece gelebilirim, tabii oyununuz ikinci gece de oynarsa."

4. Bir gün Eflatun, talebelerinden birini kumar oynarken yakalamı� ve �iddetle azarlamı�. Talebesi: - "İyi ama ben çok az bir paraya oynuyordum" diye itiraz edecek olunca Eflatun cevap vermi�: - "Ben seni kaybetti�in para için de�il, kaybetti�in zaman için azarlıyorum."

5. Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen ya�ayı� ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginli�inden ba�ka hiçbir �eyi
olmayan kibirli bir adamla kar�ıla�ır. İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün de�ildir. Ma�rur zengin, hor gördü�ü filozofa:
- "Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem" der. Diyojen, kenara çekilerek gayet sakin �u kar�ılı�ı verir:
- "Ben çekilirim."

6. Me�hur bir filozofa: - "Servet ayaklarınızın altında oldu�u halde neden bu kadar fakirsiniz?" diye soruldu�unda:
- "Ona ula�mak için e�ilmek lazım da ondan" demi�.

7. Kulaklarının büyüklü�ü ile ünlü Galile'' ye hasımlarından biri: - "Efendim" demi�, "Kulaklarınız, bir insan için biraz büyük de�il mi?"
Galile: - "Do�ru" demi�, "Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama, seninkiler bir e�ek için fazla küçük sayılmaz mi?"

8. Bir toplantıda, bir genç Mehmet Akif'' i küçük dü�ürmek ister:- "Affedersiniz, siz veteriner misiniz?" Mehmet Akif hiç istifini
bozmadan �öyle yanıtlamı�: - "Evet, bir yeriniz mi a�rıyordu?"

9. Yavuz Sultan Selim, birçok Osmanlı padi�ahı gibi sefere çıkaca�ı yerleri gizli tutarmı�. Bir sefer hazırlı�ında, vezirlerinden biri
ısrarla seferin yapılaca�ı ülkeyi sorunca, Yavuz ona: - "Sen sır saklamayı bilir misin?" diye sormu�. Vezir:
- "Evet hünkarım, bilirim" dedi�inde, Yavuz cevabi yapı�tırmı�: - "İyi, ben de bilirim."

10. Bir filozofa sormu�lar: - "�ansa inanır mısınız?" Filozof: - "Evet, yoksa sevmedi�im insanların ba�arılarını neyle
açıklayabilirdim.
Kullanıcı profilini gör http://blueman63.cultureforum.net
karana63

MesajKonu: Geri: Hazır Cevaplar   C.tesi 18 Ağus. 2007, 17:32

Sevgili Hocam Bunları cok we az buldum.Yinede Böyle Paylasımınız için tesekker diliyorum...
Kullanıcı profilini gör

Hazır Cevaplar
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DüĞüN HaZıRLıKLaRı
» CV Örneği...